Organizator:

Walka w powożeniu będzie zacięta

Podziel się

Ranking Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zdominował Piotr Mazurek, jednak szturmem areny CAVALIADY podbija debiutant, 21-letni Aleksander Fularczyk. Kiedy zobaczymy powożenie w Sopocie?

CAVALIADA Driving Tour – Halowy Puchar Polski w Powożeniu

Ranking Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zdominował Piotr Mazurek. Zawodnik LKS Sokół Kunowo ma na swoim koncie aż  trzy zwycięstwa i 33 punkty. Drugie miejsce zajmuje Bartłomiej Kwiatek, a trzecie debiutujący na CAVALIADZIE Aleksander Fularczyk.

- CAVALIADA to dla mnie niesamowita przygoda. Rywalizacja na tej samej arenie z takimi osobistościami jak Piotr Mazurek i Bartłomiej Kwiatek to niesamowita okazja, aby zdobyć potężne doświadczenie. Sobotni konkurs w Poznaniu, w którym zająłem drugie miejsce pokazał, że mogę mierzyć się z najlepszymi i to dało mi ogromną motywację do treningów i pracy – mówi 21-latek, Aleksander Fularczyk. I dodaje. - Z niecierpliwością czekam na Sopot szczególnie dlatego, że ERGO ARENA leży nieopodal mojej rodzinnej miejscowości gdzie trenuję i mieszkam. Jestem przekonany, że będę miał tutaj wyjątkowy doping i rzeszę kibiców z Kaszub, którzy zadeklarowali swoją obecność. Na CAVALIADZIE bywałem jako kibic od wielu lat. Moim marzeniem było wystartować zaprzęgiem w tym cyklu jednak nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko… powożę końmi dopiero od pięciu lat. Z marzeniami trzeba uważać, bo one czasami naprawdę się spełniają (śmiech).

Konkursy powożenia w Sopocie odbędą się w czwartek o godzinie 19:15 oraz w sobotę o godzinie 17:00.

CAVALIADA Sopot odbędzie się w dniach 20-23.01.2022. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie: https://tobilet.pl/cavaliada-sopot-2022.html