Organizator:

Zakończyliśmy pierwszy dzień Cavaliada SOPOT!

Podziel się

Zakończyliśmy pierwszy dzień CAVALIADY Sopot, kolejnego przystanku CAVALIADA Tour, po pierwszy rozgrywanego w nowej lokalizacji – w ERGO Arenie.

Zakończyliśmy pierwszy dzień CAVALIADY Sopot, kolejnego przystanku CAVALIADA Tour, po pierwszy rozgrywanego w nowej lokalizacji – w ERGO Arenie.

Widowiskowy wieczorny konkurs Venus vs Mars po raz pierwszy w tym sezonie okazał się szczęśliwy dla amazonek. Panie zgromadziły na swoim koncie 7700 punktów i tym samym triumfowały w dzisiejszych zmaganiach. Zespół Mars musiał zadowolić się miejscem drugim, chociaż indywidualnie najlepszy był Grek Angelos Touloupis dosiadający konia Jardy.

Pierwszy konkurs w ramach CAVALIADA Driving Tour – Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, o nagrodę BMG Goworowski Mercedes-Benz, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, zakończył się zwycięstwem zespołu zawodnika SJ Sokół Kunowo – Piotra Mazurka z końmi Peloponez, Blizard, Jaśmin i Inwencja, który tym samym umacnia się na pozycji lidera rankingu. Miejsce drugie zajął dziś Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ, a trzecie zawodnik Stowarzyszenia Ranczo Rubin - Krzysztof Szczepaniak.  

Konkurs Dużej Rundy, o nagrodę Local Trends, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni, zebrał na starcie 59 par. Parkur o wysokości 140 cm bezbłędnie pokonało 17 z nich, a zdecydowanie najszybszy był reprezentant Polski Marek Lewicki, dosiadający 9-letniej klaczy La Pezi.

„Strategię miałem taką, że chciałem zaryzykować moim drugim koniem – Itoulonem, który jest w dobrej formie i czuje się świetnie - zajął też dobre miejsce szóste. Na La Pezi chciałem jechać spokojnie, ale na niej jest to trudne, bo jest bardzo silna, chętna, wesoła i do przodu. Wyszły mi skróty, skakała bardzo dobrze i bardzo się cieszę. Myślę, że to koń z ogromnym potencjałem na przyszłość na poważniejsze konkursy. Na pewno wybiorę ją do konkursu Grand Prix. Konie w ERGO Arenie czują się jak widać bardzo dobrze, atmosfera jest tu przemiła i mamy duży, piękny parkur, który daje wiele możliwości.” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się dziś Jarosław Skrzyczyński na Inturido, a na trzecim gość z Estonii – Paul-Richard Argus dosiadający wałacha Freedom.

W licznie obsadzonym konkursie Rundy Średniej, o nagrodę Bucas, pod patronatem Tylkoskoki.pl, wystartowały 104 pary. W związku z tym, zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, klasyfikacja została podzielona, a zwycięzców było dwóch – najlepsze przejazdy zaprezentowali Grek Angelos Touloupis na Jardy oraz Polak Stanisław Przedpełski dosiadający konia Eskobar.

Konkurs Małej Rundy, rozgrywany o nagrodę Golden Marketing Conference, pod patronatem portalu Equista.pl, zakończył się zwycięstwem amazonki z Łotwy – Kristine Egle na klaczy Cincinatti Z. Drugie miejsce zajęła Janely Saar z Estonii na Ilsonne V Bareelhof, a trzecie Nadia Lehmann z Polski na klaczy Silver Star.

W pierwszym konkursie w ramach CSI Amatorów, o nagrodę Nuba Equi, po zwycięstwo pojechała Polka Lena Rybak-Massalska na wałachu Hassan van de Wittemoere. Drugie miejsce zajęła Roksana Naumiuk na Starlight, a trzecie Marcelina Klasa na Pearl Night.

Wyniki dostępne TUTAJ